(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Заказать консультацию

Піскування газону. Норма внесення. Процедура. Строки - Новини

Пісок розпушує ґрунт і забезпечує кращий ріст трави. Ми пояснюємо, коли має сенс піскувати газон і як це працює.

Піскувати ґрунт — це значить збагачувати його верхній шар, поліпшувати склад і властивості за допомогою піску. Особливо цього потребує важкий глинистий ґрунт. У плодівництві та лісівництві цей процес широко застосовують для того, щоб прискорити проростання насіння. По суті, піскування — це оновлення ґрунту.

Здавалося б, перед вами — звичайна трава, яка не вимагає від вас ніяких додаткових зусиль, крім систематичної роботи газонокосаркою і інструментами для обрізання країв газону. А ось і ні. Для того щоб після такої роботи ваш газон виглядав більш пристойно, а трава на ньому зростала набагато швидше, необхідно як раз оновлювати ґрунт. І найвідоміший спосіб зробити це — провести піскування. З його допомогою ви не тільки оновите ґрунт, але також вирівняєте поверхню газону, зменшите щільність повстяного шару, прискорите розвиток коренів трави і запобіжите появі моху.

Пісок на газоні підвищує проникність ґрунту, полегшує проникнення повітря і перешкоджає застою води. Проте фахівці не радять піскувати газон в тих випадках, якщо він розташований на схилі або ґрунт під ним і так містить багато піску або, навпаки, надмірно пухкий.

Піскувати газон рекомендується один раз на сезон, краще навесні або в серпні-жовтні, в комплексі з аерацією і вертикуляцією: пісок якраз заповнить порожні місця, які утворились у ґрунті.

 

Піскування газону

Ви косите, удобрюєте та поливаєте свій газон, але трава все одно не хоче нормально рости?
Незважаючи на інтенсивний догляд, ви боретеся з посохлою травою, бур'янами та мохом?

Причиною може бути ущільнений ґрунт. Тут може допомогти дуже проста процедура: піскування газону.

Потреби в піскуванні: на суглинних, глинистих, важких чорноземах і щільних ґрунтах трава має проблеми з доступом поживних речовин. Газонна трава погано росте, але натомість мох і бур’яни легко поширюються. Регулярне внесення піску на газон, навпаки, розпушує щільний ґрунт і аерує газон.

Внесення піску на газон також допомагає проти заболочування.

Піскування газону передбачає насипання на газон тонкого шару піску. Наступний дощ, або полив поширює пісок у землю, таким чином верхній шар ґрунту розпушуєтеся. Завдяки піскуванню, коріння трави отримує більше повітря, газон буде краще забезпечувати себе поживними речовинами, а газонна трава знову почне рости. Це означає, що газонні трави можуть краще протистояти моху та бур’янам.

Піскувати газон рекомендується один раз на сезон, краще навесні або в серпні-жовтні, в комплексі з аерацією і вертикуляцією: пісок якраз заповнить порожні місця, які утворились у ґрунті.

Дренаж води також оптимізований; заболочування зазвичай більше не є проблемою на піщаних ґрунтах. Піскування, також запобігає захворюванням газону.

Піскування - є важливою процедурою у догляді за газоном, не тільки для важких ґрунтів, також для газонів з регулярним навантаженням, або для спортивних газонів.

Підготовка газону до піскування

По-перше, газон потрібно рясно полити та внести комплексні газонні добрива по формулі N-P-K. Ми рекомендуємо провести цю процедуру за кілька днів до піскування газону.

Наступний крок — розчісування газону і видалення з трави зайвого сміття. На цьому етапі догляду за газоном використовуйте мітлу, або вам може знадобитися садовий пилосос. Садовий пилосос допоможе видалити навіть найдрібніші рослинні залишки, які важко зібрати вручну.
Після того як ви провели підготовку газону, можна починати процедуру піскування.

Піскування газону

Ви можете придбати спеціальний газонний пісок у спеціалізованих магазинах.
Краще всього використовувати сухий річковий пісок з діаметром піщинок 0,3-1,5 мм, максимум 2 міліметри.
Кругло зернистий пісок краще, ніж пісок з гострими краями. Тут піщинки краще проникають в нижні шари дернини.

Для піскування газону ідеально підходить кварцовий пісок.

Деякий газонний пісок також можна придбати з вапняними добавками: але це має сенс, лише якщо ґрунт газону надто кислий.

Норма внесення піску при піскуванні газону

Якщо ви робите піскування газону навесні після оброблення , ви повинні внести до 10 кг піску на 1 квадратний метр. Або, якщо ви вносите пісок пізніше, то достатньо 3-5 кілограмів на 1 кв.м газону.

Пісок можна з'єднати з іншими компонентами в таких пропорціях:

  • - для нормального ґрунту — 3 частини грубозернистого піску, 4 частини родючого ґрунту і 3 частини торфу;
  • - для піщаного ґрунту — 2 частини грубозернистого піску, 4 частини родючого ґрунту і 4 частини торфу;
  • - для глинистого важкого ґрунту — 5 частин грубозернистого піску, 3 частини родючого ґрунту, 2 частини торфу.

Суміш добре перемішують і розподіляють по всьому газону рівномірним шаром. Якщо площа газону велика, то можна використовувати для внесення піску спеціальні прилади для піскування.

Після процедури піскування, по газону проходяться м'якою мітлою або щіткою на ручці, щоб рівномірно розподілити пісок.

Збагачувати газон можна не тільки піском, але також і цеолітом. Це природний мінерал, який надає антисептичну дію і краще, ніж пісок, взаємодіє з водою. Тому якщо у вас є фінансова можливість, то краще придбати для піскування цей матеріал.

Коли потрібно піскувати газон?

Найкращий час для піскування - це весняний початок догляду за газоном!
В принципі, ви можете проводити процедуру внесення піску в будь-яку іншу пору року, виходячи з потреб вашого газону.
Ідеальним є посипання піском незадовго до періоду дощів , тоді пісок швидко вбирається в ґрунт і вам не доведеться рясно поливати його частіше.

Процедура піскування газону

Інструкція з розсипання піску дуже проста:

1) Удобрювати газон 

2) Через два тижні стрижуть газон на висоту 3 сантиметри.

3) Скарифікуйте газон. Якщо ґрунт злегка подряпати, пісок краще пошириться в нижні шари ґрунту.

4) Насипайте пісок висотою від 1 до 2 сантиметрів вручну, або за допомогою розкидача. Кінчики травинок обов’язково повинні бути на поверхні.

5) Тильною стороною граблів рівномірно розподіліть пісок по поверхні газону.

 

Важливо знати: не чекайте швидкого дива після піскування газону. На досягнення успіху у вигляді пишної зеленої галявини може знадобитися два-три роки догляду за газоном.

 

К списку новостей
Заказать обратный звонок