(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Замовити консультацію

СЕРПЕНЬ - Новини

Серпневі роботи

Papaver_rhoeas

На газоні

У кінці літа власникам мавританських газонів треба уважніше спостерігати за своїм квітучим лужком і при виникненні проміжків в цвітінні (багато однорічних відквітнули, а багаторічні ще не почали цвісти) можливе проведення укосу. Стригти мавританські газони рекомендується на висоту не нижче 8 см і рекомендується використати ручні бензо- або електро коси. Іншого відходу Ваш лужок не вимагає. По можливості проводьте полив і не забудьте осінню внести підгодівлю. Якщо укіс проведений до вересня, то відразу після стрижки можливе внесення підгодівлі - це стимулює розвиток і цвітіння газону впродовж осені.

Справжньою бідою для багатьох власників газонів є кроти, дощові черв'яки і мурашки - дійсно, кому приємно, приїхавши відпочити на дачу і полежати на траві, виявити, що стирчать там і тут купки землі - тут вже не до футболу, і зовсім не позаздриш тому, хто сів і заснув на мурашнику.

Багато неприємностей доставляють бур'яни на газоні, а кульбаби - просто якесь лихо. Не хвилюйтеся марно. Більшість смітних рослин не виносять стрижки, після укосу газонна трава швидше кущиться, відростає, пригнічуючи розвиток бур'янів, тому на тлі підгодівель намагайтеся регулярно проводити стрижку і полив лужка. Регулярність поливів і стрижок - ось найпростіший захід по боротьбі з бур'янами. Воно звичайно не гарантує повну перемогу. Якщо після цього найбільш життєздатні смітні рослини все ж з'являються, то знищити їх допоможуть спеціальні пристосування для висмикування бур'янів з коренем, і хімічні засоби - гербіциди виборчої дії. 

В саду

Тривають роботи по знищенню бур'янів, не допускаючи їх запліднення. У разі посушливої погоди поливають рослини, забезпечуючи рівномірне зволоження грунту на глибину розташування коренів. Необхідно мати на увазі, що щедрий полив яблуні перед збором урожаю може викликати обпадання плодів.

Видаляють кореневу і штамбовую порість у міру її появи. Перевіряють правильність встановлення підпор під рясно плодоносні дерева і у разі потреби підправляють або встановлюють додаткові підпори. Регулярно переглядають ловецькі пояси і знищують шкідників, що знаходяться в них. Систематично збирають падалицю і залежно від розміру і якості плодів використовують її для переробки (сушки, варіння повидла, пюре). Збирають урожай літніх сортів яблук і груш. Приступають до підготовки грунту для нових посадок плодових дерев. Готують тару і місце для зберігання основного урожаю осінніх і зимових сортів яблук і груш.

Цього місяця плодові дерева закінчують своє зростання. Для підвищення їх зимостійкості дерева непогано підгодувати фосфорно-калійними добривами. Після цього припиняють розпушування їх пристволових кругів і у багатьох випадках, поливи - особливо тих дерев, які в літній період бурхливо росли, і однорічні пагони яких досягають 40-50 сантиметрів.

Якщо листя і плоди на ділянці заражені (особливо після дощовитого літа) паршей, скористайтеся розчином сечовини - обприскуйте самі дерева і грунт під ними її розчином 500 грамів на 10 літрів води.

продовж місяця збирають урожай обліпихи, поки можливий сухий відрив ягід. Пізніше за ягоду при відриві м'ятимуться.

У серпні не можна зволікати зі збором ягід чорної і червоної смородини. Інакше не лише втрачається їх поживна цінність, але і створюються менш сприятливі умови для закладки хороших бруньок під урожай майбутнього року. Якнайнижчий, не залишаючи пеньків, вирізують отплодоносившие пагони малини. Одночасно видаляють слабкі пагони, а також уражені шкідниками і вірусними хворобами. Верхівки однорічних пагонів в середині місяця прищипують. Така прищипка прискорить і поліпшить їх визрівання.

На початку місяця скосити косою отплодоносившую суницю: спочатку трилітка, потім дволіткові і, нарешті, одноліткові у разі, якщо вона досить розвинена до цього часу. Інакше зробити чистку усохлого і жовтіючого листя. При скошуванні залишати мінімальні пеньки (не більше 2 см). Навколо скошених кущів провести прополку, після чого підгодувати сухим добривом (суперфосфат, зола або калимагнезий) і розпушити. Чотирирічні кущі суниці викопати з коренями, уклавши в компостну купу, а ділянку перекопати з вапнуванням.

Друга половина серпня - кращий час для посадки суниці. В усякому разі, закінчити цю роботу необхідно не пізніше за першу половину вересня - інакше рослини не встигнуть добре укорінитися до настання стійких морозів. Посадку робити традиційно однорядковими рядами через 60- 65 см, між рослинами 30 см або, в цілях економії місця, дворядковою стрічкою, розташовуючи рядки через 30 см, рослина від рослина 30 см в шаховому порядку, а стрічка від стрічки 65-70 см В лунки закладати перегній, одну чайну ложку суперфосфату, жменю зола, увесь це перемішав, покривши невеликий шар земля, полив лунка, як до, так і після посадка.

На виноградниках в покривній зоні в першій половині місяця продовжують розпушування грунту з одночасним видаленням бур'янів. Роблять чергову підгодівлю. У разі посушливої погоди проводять черговий полив. Продовжують підв'язування зелених пагонів. Закінчують карбування - видалення верхівок сильнорослих пагонів на плодоносних кущах, залишаючи 5-6 листків вище за гроно.

На городі

Продовжують роботи по догляду за овочевими культурами і картоплею : прополку бур'янів, підгортання, полив, боротьбу з шкідниками і хворобами. Продовжують збір урожаю огірків, помідорів, ранньої і середньої капусти і інших культур. Прищипують верхівки пагонів кущів томату, одночасно видаляють усі квіткові кисті, на яких плоди не встигнуть сформуватися.

Приступають до засолювання огірків, помідорів і сушці зелених овочів. На початку місяця продовжують посів редису, салату і кропу для осіннього використання.

Лук на ріпку і севок прибирають, коли бадилля пожовтіє і ляже. Часник прибирають відразу ж, як тільки у нього пожовтіє листя. Прибраний на грядці лук залишають тут же на 5-7 днів для дозрівання, а потім досушують його в добре вентильованому приміщенні.

У декоративному саду і квітнику

Стежать за станом декоративних кущів, живоплотів, газонів. При необхідності укорочують гілки, розпушують грунт, скошують траву, поливають. У троянд, бузку і інших прищеплених рослин вирізують дику порість секатором або садовим ножем біля основи, заздалегідь звільнивши кореневу шийку від землі.

Останній раз підгодовують багаторічників і кущі розчином фосфорних і калійних добрив : в 10 л води розчиняють суперфосфату 30 г, калійній солі 20 р. Таку кількість розчину вносять на 1 м2. Це сприяє кращій закладці і визріванню бруньок, одеревінню пагонів і морозостійкості рослин.

Ділять і пересаджують флокси, дельфиниумы, піони, астильби і інші багаторічники. Кожна частина флокса повинна мати 3-5 стебел, піонів - не менше 1-2 великих бруньок. Пересаджені рослини поливають і спочатку прикривають від сонця, грунт навкруги мульчують.

Збирають насіння квіткових культур. Викопують відцвілих цибулинних багаторічників: тюльпани, нарциси, гіацинти. Проводять пасинкування насінних айстр. У піонів регулярно вирізують жовтіючі і, набуваючі фіолетового забарвлення, листя до землі.

Return to list
Замовити зворотній дзвінок