(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Замовити консультацію

Газон

Ви робите правильний вибір, вирішивши посіяти насіння газонних трав 

Сподіваємося, що викладені рекомендації полегшать ваше завдання.

Газо́н (від французького gazon — "дерен") — природне декоративне покриття, яке складається з штучно висіяних, або висаджених рослин, які утворюють рівномірне площинне покриття.

пл. Победы. Травосмесь "УНИВЕРСАЛЬНАЯ"

Газон - невід'ємна частина зелених насаджень, без газону неможливе створення композицій з декоративних рослин. Крім того, самі по собі газони напрочуд привабливі, вони добре гармоніюють з навколишнім ландшафтом. Останнім часом газонам приділяють все більшу увагу в садово-парковому мистецтві, тому що створення газону благотворно впливає на фізичне і душевне здоров'я людини.

Ми не помилимося, якщо скажемо, що кожен власник навіть невеликої земельної ділянки вже має зелений лужок або мріє про його створення. Але не усі знають, що смарагдова зелень трав газону не лише заспокоює нерви, тішить око, але і покращує мікроклімат ділянки. Завдяки тому що підстрижена трава інтенсивно випаровує вологу, підвищується вологість повітря. Ось чому на газоні температура повітря навіть в найжаркіший день нижча, ніж в інших місцях саду. 

Який газон нам потрібен?

Звичайно, красивий газон з однорідним, густим трав'яним покровом, що складається з численних пагонів вузьколистих зелених трав. До того ж він повинен мати міцну дернину, тобто підземний шар з переплетених коренів, які переймають на себе усі навантаження і не дають руйнуватися зеленому килиму. Газон має бути практичним: багаторічним і нескладним у догляді.

 

Не вдаючись до типологічної проблематики, спробуємо розповісти про найбільш поширені види газонів

Газони прийнято підрозділяти на три основні групи:

 1. Декоративні 
 2. Спортивні 
 3. Індустріальні
Травосмесь "ПАРТЕРНЫЙ ГАЗОН"

 

Серед Декоративні газони можна виділити партерні, садово-паркові, паркові, декоративні, тіньові, посухостійкі, лугові, мавританські газони і елітні травосуміші.

 

Стадион "СТАРТ". Травосмесь "СПОРТ-ИГРА"

Спортивні газони підрозділяють на спортивні з інтенсивним механічним навантаженням для створення професійних футбольних і ігрових полів, спортивні з помірним механічним навантаженням (футбольні і ігрові майданчики та інше)

 

бульвар Шевченко. Травосмесь "ДОРОЖНАЯ"

Індустріальні газони потрібні для промислового озеленення, на аеродромах, укріплення ґрунту на схилах, скосах шосейних і залізничних, для благоустрою гідротехнічних і інших споруд.


Декоративні газони:

Витончені, вишукано строгі. Їх місце в найбільш відповідальних парадних місцях. ПАРК-ЭЛИТПартерний газон створюють в центральній частині ділянки перед парадним входом, а так само біля скульптурних груп, навколо декоративного басейну. Для засіву використовуються вишукані сорти трав. Газон низько скошуються (3 сантиметри). До складу травосуміші входять спеціально підібрані сорти багаторічного англійського райграса, червоної вівсяниці (костриці), і лугового тонконогу, що створюють густий травостій насиченого зеленого кольору. За цими видами потрібний ретельний догляд, регулярна стрижка. Вони носять декоративну функцію. Для прогулянок і відпочинку призначені садово-паркові газони. На них підкошування трави проводять рідше - три-чотири рази за літо. Вони одночасно добре переносять помірне витоптування. Трав'яні суміші для таких газонів складають з рослин, що мають високу посухостійкість і несприйнятності до зміни погодних умов. При цьому вони декоративні, довголітні, тіньовитривалі, стійкі до механічних ушкоджень, тобто мають міцну дернину.

Для створення декоративних газонів фірма RASENLÜX GmbH  рекомендує високодекоративні траво суміші.

Приміром:

 • Садово-парковий газон ПАРК - ЕЛІТ для прогулянок і відпочинку. Має красивий ясно-зелений колір із смарагдовим відтінком. Добре переносить тінь (до 50% освітленості). Рекомендується для озеленення парків, дворів, клумб, поблизу тротуарів, будівель, дитячих майданчиків.
 • ПАРТЕРНИЙ ГАЗОН ® - газон з прекрасним оксамитовим видом. Застосовується при оформленні найбільш відповідальних ділянок : парадних фасадів будівлі, центральних квітників.
 • ТІНЬОВИЙ ГАЗОН ® – рекомендується для фрагментів газону, що знаходиться обмеженому сонячному освітленні.
 • Травосуміш ПОСУХОСТІЙКА – зрозуміло, використовується для умов жаркого посушливого клімату, оскільки формує щільний дерен. Газон виживає навіть за умов тривалої посухи і недостатньому догляді, зберігаючи при цьому зелений колір листя.
 • СПОРТИВНО – ДЕКОРАТИВНИЙ ГАЗОН ® – суміш з великим діапазоном можливостей застосування. Вона складається з сортів трав, придатних як для ділянок, які піддаються помірним механічним навантаженням, так і для декоративних цілей, оскільки має красиве акуратне тонке листя.
 • КАНАДА-ГРІН - це нова, особливо стійка травосуміш з чудовими декоративними якостями. Приголомшливий своєю пишністю газон не вимагає до себе особливої уваги. Його не треба часто підстригати, удобрювати, укривати на зиму. Газон не боїться посухи. Стебла вузькі, м'які на дотик, і мають насичений смарагдово-зелений колір. По ньому можна ходити босоніж навіть після підстригання. Трава шовкова і ніжна. Газон не витоптується і витісняє бур'яни. Прекрасно приживається на схилах і укосах. Не вимерзає взимку. Призначений для облаштування зон відпочинку на дачних ділянках, дитячих майданчиках та таке інше.
 • ЛІЛІПУТ ® - Суміш виняткових декоративних якостей. Газон має гарний інтенсивно-зелений і щільний травостій з витонченою фактурою поверхні. По стійкості до витоптування відповідає суміші СПОРТ - СУПЕР. Ви отримаєте газон з дуже повільно і низько зростаючою травою.
 • ЛУГОВИЙ ГАЗОН ® – різновид мавританського газону. Декоративна травосуміш для парків заміських зон. Відрізняється своїм виключно глянсовим відтінком. Додане в суміш насіння білої конюшини  надасть вашому газону вигляду лісового  лужка.

При складанні суміші беруть тільки ті з трав, які мають схожу фактуру і забарвлення рослин, тоді зростає однорідний зелений килим. Насіння трав повільно проростає і не скоро кущиться. Ґрунт перед посівом ретельно готують, оскільки на низько стриженому газоні видно навіть щонайменші нерівності.  

Озеленювачам-гурманам припадуть до душі ексклюзивні і елітні травосуміші.

Це саме висококласне газонне покриття. Застосовується на невеликих ділянках (20-400 м2). До нього пред'являються високі вимоги: газон має бути густим, однотонний, з чітко обкресленими межами, ідеально рівний, трава шовкова і ніжна.

Це справжні витвір мистецтва!

 • ГАЗОН® СКАНДИНАВСЬКИЙ – високоякісний декоративний газон з прекрасним глянсовим відтінком, не має аналогів. Зберігає зелений колір листя навіть під снігом. Трава шовкова і ніжна, яскраво зеленого насиченого кольору. Підходить для тінистих ділянок. Газон стійкий до низької стрижки. Травосуміш забезпечує зносостійкість і гарантує досконалість загального фону. Широко використовується у всьому світі із-за швидкого формування листової частини і швидкого формування дернини. У регіонах з безсніжними зимами отримаєте вічнозелений газон. Час посіву : з ранньої весни і до пізньої осені.
 • ГАЗОН®  БРИТАН – високоякісний газон з дивовижним яскраво зеленим кольором листя і густим травостоем. Відрізняється своїм виключно глянсовим відтінком і свіжим кольором упродовж усього періоду вегетації. Багатофункціональна суміш для озеленення лужків з частковим затінюванням, хороша конкурентна здатність проти бур'янів і невимоглива до негативного впливу коренів дерев. Має високу стійкість до посухи, хворобам і адаптацією до різних кліматичних умов. Призначений для створення розкішних декоративних садово-пакових газонів, озеленення парків, скверів, дворів, клумб, поблизу тротуарів, будівель, дитячих майданчиків і таке інше. Не вимагає інтенсивного догляду.
 • ГАЗОН®  ТАНГО – високоякісний декоративний газон з прекрасним оксамитовим видом. Спеціально підібрана травосуміш, гарантує уповільнене зростання і здатність до швидкого відновлення після того, як зім'ялась трава. Сортова різноманітність гарантує відмінну пристосовність в різних ґрунтово-кліматичних умовах впродовж усього сезону. Травосуміш призначена для умов жаркого посушливого клімату. Добре переносить період тривалої посухи. Досконалість загального фону досягається завдяки низькому і щільному газону красивого насиченого зеленого кольору. Застосовується при оформленні відповідальних ділянок схильних до механічних навантажень, на дитячих майданчиках і тому подібне. Трава шовкова і ніжна. Час посіву : з ранньої весни до пізньої осені.
 • ЛІЛІПУТ ® – професійна суміш, завдяки якій виходить газон найвищої якості. Відрізняється винятковими декоративними якостями і найповільнішим зростанням. Суміш виняткових декоративних якостей. Газон має красивий інтенсивно-зелений і щільний травостой з витонченою фактурою густої поверхні. Стійкий до витоптування і хвороб. Розрахований на повільне зростання і низьке скошування (від 2 см) з другого року. Трава шовкова і ніжна. Час посіву : з ранньої весни і до пізньої осені.

Абсолютно особливу нішу займає прекрасний по красі МАВРИТАНСЬКИЙ ГАЗОН ®.
Мавританський газон - свою назву газон дістав від мавританських кочівників, що принесли з Північної Африки в Європу звичай засівати ділянки порожньої землі природним різнотрав'ям. Мавританський газон – це травосуміш для створення квітучого газону, що складається з трав газонного типу і квітів, що відносяться до степових, лугових і польових. Причому, 1 кг картонної упаковки містить два окремі пакети: 900 грам травосуміші трав газонного типу і окремий 100 гр пакет з насінням квітів - 59 найменувань. Отже, у Вас існує всілякі варіанти створення прекрасного квітучого газону. Макі, дельфиниумы, гіпсофіли, синяки, волошки, нігтики, черга, маргаритки, ломикамені, запашний горошок, ромашки - ось далеко не повний перелік його складу. Коли усі вони зацвітуть - чи можете ви собі уявити цю красу, цей прекрасний живий килим?!

"Мавританский Газон"Ці квіти розпускаються яскравими плямами, а аромат їх анітрохи не поступається розкішним трояндам або левкоям. Вони приваблюють бджіл і метеликів, інших комах, птахів, ящірок - цих природних помічників садівників. Мавританські однорічники стійкі до посухи і цвітуть усе літо. Відцвітаючи, однорічники розкидають своє насіння, а наступного року знову проростають прекрасними кольорами. Мавританський газон максимально наближений до природних співтовариств рослин, оскільки в ньому є сусідами десятки видів рослин та квітів.
Газон не примхливий, не потребує частих стрижок, коситься один раз восени у кінці сезону, коли усі квіти відквітнуть (так зване косметичне скошування), зберігає крихку екологічну рівновагу. Обов'язково газонокосаркою без травозбірника або косою.

Спортивні:

Відрізняються винятковою стійкістю до інтенсивних механічних навантажень (витоптуванню, розриванню дерну). Забезпечують оптимальні умови для ігор завдяки низькому щільному і еластичному дерну. Мають густе красиве листя смарагдово-зеленого кольору. Газони витривалі  в умовах посухи і холодних безсніжних зим. Застосовуються для створення і ремонту професійних футбольних полів і ігрових майданчиків. При створенні треба особливу увагу звернути на дренаж, вологоємкість і, звичайно, на трав'яний покрив. Скошування проводять один або двічі в тиждень. 

Для закладки таких газонів фірма RASENLÜX GmbH пропонує вивірені і якісні траво суміші:

 • СПОРТ - ГРА - це газонна травосуміш, яка широко використовується у всьому світі завдяки помірній стійкості до механічних навантажень, швидкому формуванню листової частини і коренеутворенню.
 • СПОРТ - СУПЕР відрізняється найвищою стійкістю до інтенсивних механічних навантажень (витоптуванню, розриванню дерну). Забезпечує оптимальні умови для ігор завдяки низькому щільному і еластичному дерну. Має густе красиве листя смарагдово-зеленого кольору. Газон витривалий в умовах посухи і холодних безсніжних зим. Застосовується для первинної закладки професійних футбольних полів і ігрових майданчиків.
 • Для створення зеленого комплексу для гольфу пропонуємо суміш ГОЛЬФ - МАЙСТЕР, яка формує дуже щільний дерен, придатний до низького скошування і гарантуючий кочення м'ячика без перешкод.
 • СПОРТИВНА. Суміш призначена для швидкого відновлення трав'яного покриття футбольного поля між іграми, а також для швидкого ремонту ігрових майданчиків.

Індустріальні газони:

Травосуміші, призначені для газонів що не вимагають спеціального догляду. Застосовуються для озеленення великих площ, для розділення транспортного і пішохідного руху, закріплення укосів на придорожніх смугах і так далі. Трави мають товще стебло і потужнішу розвинену кореневу систему, отже, вони також стійкі до витоптування і хвороб, до посухи і безсніжних зим. Газони не вимагають додаткового догляду. Зазвичай таким газоном засіваються і тіньові місця, і горбисті, і наближені до водойм, паркові зони, і тому подібне. Прекрасно переносять важкі глинясті і торф'яні ґрунти.

 • УНІВЕРСАЛЬНИЙ. Багатоцільовий невибагливий газон для озеленення місць з відсутністю регулярного догляду за газоном. Стійка до дії несприятливих природних і екологічних чинників, посухостійка, вимагає рідкісного поливу, тіньовитривала. Відрізняється щільним дерном.
 • ДОРОЖНИЙ. Газон для посадки поблизу дорожніх покриттів, зміцнення укосів. Для озеленення схилів і ярів. Не вимагає додаткового догляду.
 • РЕМОНТНИЙ. Газон для швидкого відновлення трав'яного покриву.
 • ПАРК. Багатоцільова універсальна травосуміш для парків і скверів.

Догляд за індустріальними газонами мінімальний. Але потрібно мати на увазі : на схилі під кутом більше 30 градусів стригти траву газонокосаркою буде важко. Тому в таких місцях краще побудувати в основі схилу підпірну стінку, перетворивши його на терасу.

Для створення газону на схилі з великим ухилом - використайте газонну сітку.

Якщо Вам необхідно створити газон в місцях паркінгу, доцільно застосовувати газонні грати.

Якщо у Вас виникли проблеми або питання вибору, закладки або експлуатація газону, Ви можете ЗВЕРНУТИСЯ до служби агро підтримка підприємства на сторінках Форуму >>>

Увесь асортимент продукції на сторінці ТРАВОСУМІШІ >>>

Замовити і оформити газонні травосуміші з доставкою по Україні >>>

Замовити зворотній дзвінок