(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Замовити консультацію

ОСІНЬ - Кращий час закладки газону! - Новини

ОСІНЬ - Кращий час закладки газону!

При посіві навесні і літом газонна трава сходить дружно разом з бур'янами. При посіві восени сходить тільки трава. А якщо зійти не устигає, то сходить ранньої весни до бур'янів. Тому, якщо збираєтеся сіяти не восени, готуйтеся до прополки і закуповуйте хімію для боротьби з бур'янами.

Осінній посів, залежно від кліматичної зони України, де знаходиться ділянка, слід розрахувати так, щоб трави пішли під зиму заввишки не менше 10 см. Це необхідно враховувати і при стрижці газону. Останній раз в сезоні, що йде, її проводять у кінці жовтня. Після цього слід прибрати залишки скошеної трави, а пізніше сміття, опале листя, гілки. Використовують для цього садові або віялові граблі і жорстку мітлу та інше.

На важких глинистих грунтах, де після дощів застоюється вода, газон слід аерувати, проколюючи грунт на глибину 10-20 см в суху погоду садовими вилам. При цьому вода відводиться в глибші шари грунту, корені отримують додатковий ковток кисню, трави краще ростуть і розвиваються.

Восени після останньої стрижки і проколювання непогано мульчувати газон. Залежно від типу грунту на ділянці склад сумішей для мульчування може бути різний.

Для важких глинистих ґрунтів:

  • 2 частки родючої землі
  • 1 частка торфу
  • 4 частки піску дрібнозернистого

Для суглинного грунту:

  • 4 частки родючої землі
  • 1 частка торфу
  • 2 частки піску дрібнозернистого

Для піщаного ґрунту:

  • 4 частки родючої землі
  • 2 частки торфу
  • 1 частка піску дрібнозернистого

Якщо вам важко визначити тип грунту на ділянці, складіть суміш з рівних частин торфу, піску і садової землі. Ретельно перемішайте і рівномірно розподіліть її по поверхні газону з розрахунку 1-2-3 кг на 1 кв.м. Мульча допоможе заповнити нерівності грунту, що виникли за літо, і наростити родючий шар грунту, завдяки чому збільшиться густина вашого газону, оскільки у трав з'явиться можливість утворювати нові бічні пагони, кущитися.

Якщо дозволяють погодні умови і грунт підготовлений, здійснюємо пізню осінню закладку газону (вересень - листопад, до снігу). Насіння газонної трави, втім, як і молодий газон, не бояться негативних температур. Згідно до норм ДСТУ, насіння можна транспортувати при низьких температурах без втрати посівних якостей насіння, до температури -27С. При пізній осінній передзимовій закладці газону робимо звичайні заходи на землі: скопати, розрівняти граблями, посіяти і закоткувати. Сіємо на сухий грунт. Насіння повинне заглибитися в грунт не більше 1,5 - 2 см. Норму висіву можна збільшити на 20%. Відмінність від весняної закладки газону, ця відсутність обов'язкового поливу. Тепер насіння газонної трави благополучно перезимує в землі і ви побачите перші зелені сходи, відразу після танення снігу.

Пам'ятайте, осінній посів вважається надійнішим при створенні газону!

Газон на зиму зазвичай не укривають - досить снігу. Трамбувати, ущільнювати його не слід. Ходити по снігу, грати на нім дітям і собакам можна тільки тоді, коли висота його покриву досягне 20 см. При чищенні доріжок розкидайте сніг по усій поверхні газону, не створюйте вали поряд з доріжками. На ділянках, що продуваються вітрами, з невеликим його шаром проведіть снігозатримання. Якщо взимку випаде мокрий сніг або пройде дощ, з'являється крижана кірка. Вона може привести до задушення рослин, оскільки припиниться доступ кисню до зимуючих рослин. Крижану кірку легко зруйнувати за допомогою грабель або іншим підручним методом.

Додаткова інформація по догляду за газоном восени на сторінках Догляд за газоном https://www.gazon.ua/ua/man/article/fallen

Форум про газони, газонні трави і насіння для газону. Обговорення осінньої закладки газону https://www.gazon.ua/forum/index.php?topic=21.0

 

Return to list
Замовити зворотній дзвінок