(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Замовити консультацію

Липень - Новини

ЛИПЕНЬ

Липневі роботи

Газон

Вітри і пекуче сонце роблять помітний вплив на розвиток рослин. У зв'язку з нестачею вологи в цей час зростання газонної трави сповільнюється, з'являється небезпека вигорання ділянок газону, тобто загибелі рослин в результаті в'янення і засихання пагонів і листя. Єдиним виходом в цій ситуації і основним прийомом догляду за газоном є зрошування. Багато власників газонів вважають, що в суху погоду газону потрібний щоденний полив, але це затримує зростання бічних коренів і розвиток кореневої системи в глибину.

Полив необхідно робити з інтервалом в декілька днів або відразу після появи перших ознак нестачі вологи: в'янення, втрата зеленого блиску. Найбільш корисним і ефективним для газонів являється вечірнє зрошування. В цей час значно знижуються втрати вологи від випару і за ніч повністю просочується верхній шар грунту, забезпечуючи доступ до вологи усій кореневій системі рослин. Поливати газони слід рясно, краплинним, але не струминним способом, але не допускаючи утворення калюж. Нині існує велика різноманітність способів зрошування: лійка, стаціонарні наземні системи, підземні, системи з електронним контролем і так далі. Оптимальну для Вашої ділянки може рекомендувати кваліфікований фахівець. Вибір оптимальної системи залежить тільки від рельєфу і Вашого матеріального стану. Щоб не помилитися з цим - звернетеся до фахівця. Яку б систему він не порекомендував, головне (особливо на схилах і молодих ділянках) - щоб полив здійснювався краплинним способом, але не струменем з шланга щоб уникнути утворення вимивин.

У жаркі літні дні зменшити випар вологи з поверхні газону Ви зможете, провівши не низьке (5 - 7 см) скошування газону косаркою без бункера.  Залишайте скошену траву на газоні не більше  3 - 7 днів! 

При необхідності, внесіть комплексні газонні добрива. У жаркі дні добрива вносяться увечері, безпосередньо перед поливом. 

У міру використання газону грунт поступово ущільнюється, що утрудняє проникнення кисню повітря до кореневої системи і створює умови для накопичення вуглекислого газу у верхньому шарі грунту. Усе це уповільнює зростання і розвиток трав. Для підтримки оптимального газообміну обробляйте газон зубовим або різальним аератором, можете також використати садові вила. Робіть це навесні і літом. Кількість обробок в сезон залежить від міри ущільнення грунту. Не обов'язково обробляти усю ділянку, можете проробляти це тільки в помітно ущільнених місцях.

У саду

Липень в саду немов би продовжує червень, тому і роботи цього місяця відповідають тим, що були раніше: поливши і підгодівлі, розпушування і боротьба з бур'янами. Але є і істотна різниця: в липні багато дерев і більшість овочів починають давати урожай.

Наливається і достигає урожай ранніх яблук, груш, слив і вишень, а також ягідних кущів. Одночасно триває інтенсивне відростання однорічних пагонів, на яких формується велика частина урожаю майбутніх років. Сильна полуденна спека перегріває молоді ніжні листочки, створюючи сприятливі умови для розмноження попелюх, які живляться соками рослин. Необхідність постійної боротьби з ними розуміє кожен садівник, використовує для цього багато способів. Але нерідко, на жаль, він забуває при цьому головне правило: набагато легше не дати комахам реальних умов для "безбідного" існування на ділянці, чим боротися із вже виниклою небезпекою. Слід пам'ятати, що після огрубіння листя і пагонів комахи (попелюхи) зазвичай перелітають на сусідні смітні трав'янисті рослини, а також на порість, де розмножуються і живуть до кінця літа. Так що своєчасне знищення бур'янів і молодої порості в саду, а також жирових пагонів на деревах - неодмінна умова для успішної боротьби з попелюхою.

У яблуні закінчується зростання однорічних пагонів. Щоб цей процес завершився своєчасно і не почалося друге зростання пагонів, необхідно обмежити кількість води під деревами; якщо через суху погоду потрібний полив, то він має бути помірним. Щоб суччя яблунь не обламувалися під тяжкістю плодів, під них ставлять підпори.

Збираючи урожай смородини і агрусу, оббирати з подальшим похованням або спалюванням ягід, зіпсованих вогнівкою. При сухому літі обов'язково полити, хоч би один раз малину, ожину і по можливості інші кущі. Гострозоро стежити за появою шкідників: вогнівки, листовійок, листоїдів у смородини і агрусу. Механічно знищувати виявлені личинки і яйцеклади.

Після збору ягід суниці видаляють ті що відплодоносили квітконоси, старе і хворе листя, бур'яни, зайві вуса, розпушують і поливають плантації. До 15 липня треба заготовити вуса для нових посадок або ремонту. При зборі суниці робити позначки (кілочки) у особливо урожайних однорічних і дворічних кущів або кущів з особливо великими плодами для вирощування від них після збору урожаю посадочного матеріалу (вусів-розеток). Укорінені (два-три листи і білі корінці) розетки відсаджувати на розсадну грядку для дорощення і накопичення.

На загущених, затінених, слабо провітрюваних плантаціях суниці при зборі ягід нерідко попадаються (зазвичай розташовані ближче до землі) такі, що покриті пухнастим сивим нальотом. Це скупчення спор гриба - небезпечною сіркою плесневидной гнили. Такі ягоди залишати не можна навіть на землі - їх слід обережно видалити і глибоко закопати в грунт за межами ділянки.

Продовжують видалення порості у малини, яблунь, обліпихи, сливи і ін.

На городі

На овочевих грядках в липні особливу увагу необхідно приділити огіркам і томатам. Обидві ці рослини дуже чуйні на поливи і підгодівлі. Після поливу помідорів проводять їх підгортання, що сприяє утворенню додаткових коренів. Продовжують пасинкування помідорів, видаляють усохле і пожовкле листя в нижній частині кущиків. На відкритій помідорній грядці до 20-го липня треба підготувати рослини до завершального етапу вегетації: прищипнути верхівки, видалити неплодоносні гілочки, зменшити зелену масу, зняти великі і середні, але ще зелені, плоди, виламувати квітки і бутони - вони вже не встигнуть дати плоди, виконати наскрізні подовжні розрізи на нижній частині стебла і вставити в тріщина розпірка. Два-три рази за місяць підгодувати (як у відкритому ґрунті, так і в парнику) розчином коров'яку, курячого посліду з додаванням суперфосфату золи. Огірки регулярно поливати розчином марганцівки, підгодовувати розчином коров'яку (пташиного посліду) разів в 10 днів. Збирати урожай кожні два дні. Воду для поливу огірків використовують обов'язково підігрітою. Поливати не частіше двох раз на тиждень.

Збирають урожай кольрабі, рання білокачанна і кольорова капуста. Висаджують розсаду цвітної капусти другого терміну посіву. Сіють батун, лук багатоярусний, щавель. Для осіннього споживання на тих, що звільнилися з-під ранньої картоплі, капусти і інших культур ділянках посійте редис, цвітну капусту, кольрабі, ріпу.

Уважно стежте за появою шкідників, при необхідності проведіть обприскування рослин рослинними препаратами.

Проводять остаточне проріджування коренеплодів : морква і петрушки до 4 см, буряка до 10-12 см, пастернаку, скорцонера, редьки до 8-10 см.

Плети гарбузи укорочують над третім листом після зав'язі, вирізують бічні, такі, що не несуть плодів, втечі. Залишати на одній рослині не більше трьох зав'язей. Поливати часто і рясно, три рази підгодувати.

Залиште на насіння по 1-2 рослини салату, крес-салату, листової гірчиці, коріандру, дайкону, редису, кропу, петрушки, селери і ін.

Готують тару для консервації овочів. Продовжують закладати компост, а торішній компост перелопачують і зволожують водою, рідким гноєм, коров'яком або курячим послідом, розведеними водою.

 У декоративному саду і квітнику

Квіти і декоративні кущі при необхідності поливають, підгодовують, прополюють, розпушують і мульчують грунт.

Газони скошують, після чого поливають і підгодовують їх розчином мінеральних добрив. Скошену траву і видалені бур'яни складають на компостну купу, ущільнюють і періодично зволожують (компостну купу 2 рази за літо перелопачують, додаючи туди торф, гній, суперфосфат, і накривають плівкою).

Систематично зрізують зів'ялі квітки, не допускаючи зав'язання насіння, оскільки це послабляє рослину і знижує декоративність квітників.Видаляють зовнішні втечі хризантеми з бутонами, прищипують верхівки у дрібноквіткових сортів.

Жоржини, гладіолуси, мальви, наперстянки, левкої і інші високі рослини підв'язують до опор щоб уникнути вилягання і поломки стебел.

Пасинкувати жоржини, видаляти зайві втечі, що йдуть із землі. У гладіолусів викопувати і спалювати пожовклі і хворі екземпляри, поставити кілки. У троянд вирізувати тонку порість і дички (семилистні пагони).

Після закінчення цвітіння піонів навколо кущів вносять перегній, компост, торф і закладають в грунт. Для оберігання троянд, хризантеми і інших кольорів від грибних хвороб рослини обприскують один раз в тиждень 1 %-й бордоской рідиною або 0,5 %-м розчином хлороокису міді.

Return to list
Замовити зворотній дзвінок