(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Замовити консультацію

ЧЕРВЕНЬ - Новини

Червневі роботи

Juni

Газон

Цього місяця ви вже можете зробити висновок про правильність проведення усіх весняних заходів і зосередитися на стрижці і поливі у поєднанні з іншими менш регулярними заходами (підрівнювання країв, мульчування і так далі). При проведенні косовиць використайте газонокосарку з гострим ножем і травозбірником, оскільки неякісний зріз призводить до відмирання верхньої частини рослин і Ваш газон придбаває бурий або жовтий відтінок. Тример використайте тільки у важкодоступних місцях газону.

Якщо у вас немає можливості регулярного поливу, то рекомендується на 1-2 дні залишати скошені рослинні залишки на поверхні газону. Потім, скошену траву необхідно зібрати з газону або змісти мітлою. Можна використати газонокосарку з мульчуючим ефектом - це зменшує випар вологи в жаркі літні дні. Мульчуючий ніж газонокосарки має іншу форму лез, що розрізають траву на частини під час скошування. Скошування проводите у міру зростання трави на висоту не нижче 4 см, оскільки занадто низька стрижка може пошкодити густину травостоя і дасть можливість швидкого розвитку бур'янам. При значному відростанні трави, щоб вийти на необхідний рівень, рекомендується декілька стрижок з інтервалом 3-5 днів, зрізуючи при цьому не більше 4 см трав'яного покриву або не більше 1/3 рослини. Після кожної стрижки проводьте полив усього газону, окрім цього поливайте і між косовицями при стійкій сухій і жаркій погоді. Щоб понизити втрати вологи від випару, полив слід проводити вечірньої пори або рано вранці, рясно, але не до утворення великих калюж.

Якщо ви хочете досягти ефекту різноколірних смуг, то косите газонну траву косаркою з невеликими катками. Саме напрям легкого укладання трави при проходженні в різні боки дозволяє досягти подібної краси від смуг.

Поживні речовини, які трава отримує з гранул та грунту, які віддаляються разом із скошеними рослинними залишками, можуть бути заповнені черговим внесенням комплексних газонних добрив. Зробіть це на початку червня або раніше, якщо спостерігатимете в'янення рослин або зміну темно-зеленого кольору на ясно-зелений. Використайте комплексні газонні добрива залежно від сезону.

У саду

На початку місяця ще цвіте малина, брусниця, калина, шипшина. Відцвітають плодові дерева, збільшуються в розмірах зав'язі плодів. У кінці місяця починає дозрівати суниця.

У саду регулярно розпушують грунт, видаляють бур'яни в не замульчованих пристволових кругах рослин і міжряддях саду. Смітну рослинність важливо знищити до цвітіння, не допускаючи дозрівання її насіння. Яка з'являється на штамбах (стовбурах) і у коренів плодових дерев порість у міру появи видаляють біля самої основи.

При нестачі вологи зав'язі іноді надмірно обсипаються, а ягоди дрібніють. Особливо потребує поливу чорна смородина - це сама вологолюбна культура. У разі посушливої погоди поливають рослини, враховуючи, що різкі переходи від недоліку до надлишку води негативно впливають на зростання і розвиток плодових дерев. Норми і терміни поливу залежать від місцевих умов, грунту, клімату, породи і віку рослин. При цьому важливо забезпечити рівномірне зволоження грунту на глибину розташування коренів (50-60 см). Поливи краще поєднувати з рідкими підгодівлями. У посушливих районах на одно двохтрирічне дерево витрачають три-чотири відра, а в районах достатнього зволоження - два-три відра за один полив. Для плодоносних дерев (7-12-річного віку) норму поливу збільшують до 10-15 відер. Дуже важливо забезпечити достатню кількість вологи в ґрунті в період кінця цвітіння і початку зав'язання плодів. Після кожного поливу, щоб краще зберегти вологу, грунт в пристовбурових кругах розпушують і по і по можливості мульчують.

Здійснюють заходи по боротьбі з хворобами і шкідниками. У другій половині червня для боротьби проти плодожерки, парші і плодової гнилизни яблуні обробляють энтобактерином (100 г на 10 л води), карбофосом (30 г на 10 л води). Систематично перевіряють ловецькі і липкі пояси на штамбах дерев і знищують шкідників. Збирають і знищують опалу зав'язь плодів, оскільки вона часто уражена плодожеркою.

У міру потреби проводять прищипку (пинцировку) пагонів на перещеплених і омолоджених деревах. У цей період можна виконати ручне нормування плодів яблуні, залишаючи в суцвітті 2-3 плоди.

По миновании можливих заморозків прибирають димові купи. Готують підпори для установки їх під гілки дерев з великим урожаєм.

На ягідниках. Не замульчований грунт навколо кущів і в міжряддях періодично розпушують і видаляють бур'яни. На ділянках суниці видаляють батоги, що з'являються на кущах, - "вуса", залишаючи лише ті з них, які потрібні для отримання розсади. Відділення батогів роблять у місць їх виникнення. "Вуса", що залишаються для вкорінення пришпилюють до грунту. Під плодоносні кущі суниці розкладають підстилку з соломи або іншого матеріалу.

У пагонів малини і ожини, що досягли висоти 60-100 см, прищипнути верхівки, щоб стимулювати галуження, що збільшує урожай майбутнього року.

Приступають до зеленого живцювання агрусу в парниках, висаджені живці періодично поливають. Кущі смородини і агрусу після закінчення цвітіння обприскують проти гусениць вогнівки, попелюх, галлиц і інших шкідників. Проти антракноза і іржі рослини обприскують розчином однопроцентної бордосской рідини, а проти борошнистої роси - розчином з 50 грамів кальцинованої соди і 40 грамів мила на 10 літрів води.

На городі

Коли мине небезпека холодних ранків, висаджують в грунт розсаду середніх сортів капусти, помідорів, а також розсаду найбільш теплолюбних рослин - динь, кавунів, баклажан, кабачків. Роблять пізній посів огірків. У першій декаді сіють насіння цвітної капусти на розсаду другого терміну посадки і зимову редьку. Не саджайте помідори там, де вони росли минулого року, а також поряд з посадками картоплі. Річ у тому, що грибок фітофтори - мабуть, головного бича пасльонових культур - зберігається в ґрунті роками.

Підгортають картоплю, розпушують міжряддя на посівах овочевих культур, проріджують сходи, підгодовують рослини, ведуть боротьбу з шкідниками і хворобами. При нестачі вологи в ґрунті, поливають. Прибирають редис, салат, шпинат, літні сорти редьки, лук-перо. Місця, що звільняються з-під цих культур, займають середніми сортами капусти, ріпою, редькою або повторно висівають редис, салат, шпинат.

У першій декаді місяця можливі повернення холодів і уранішні заморозки на грунті. Необхідно стежити за прогнозом погоди. Сходи, що з'явилися, і висаджені рослини теплолюбних культур до картоплі перед заморозками укривають папером, рогожею, плівкою і іншими матеріалами або підгортають грунтом, присипають сухим торфом.

У кінці місяця роблять пасинкування помідорів, підв'язують їх до опори. Пасинкувати помідори раз на тиждень. Краще це робити ножицями, залишаючи пеньок (щоб пасинок не зростав знову). Підгодовувати помідори розчином коров'яку, курячого посліду або настою трав два-три рази в місяць. Поливати раз на тиждень, але рясно.

Ставлять також опору до гороху. Починають закладку компосту, використовуючи рослинні залишки.

На огіркових грядках необхідно прорідити сходи, залишаючи найбільш великі з них на відстані не ближче 15 сантиметрів один від одного. При цьому борозенки мульчуються родючою землею, оскільки розпушування огіркових грядок не рекомендується із-за близької схильності кореневої системи цієї культури до поверхні грунту. При появі 5-6 листа (не рахуючи сім'ядоль) досвідчені городники прищипують верхівки рослин. Це прискорює появу і зростання бічних батогів, на яких значно більше жіночих, плодоквіток, що утворюють, чим на головному батогу. Рослини в цей час зазвичай не поливають, тимчасове підсушування грунту сприяє утворенню зав'язей.

У декоративному саду і квітнику

У першій декаді червня завершують посадку в грунт розсади літників, приступають до живцювання багаторічників, посадці жоржина і килимових рослин. Здійснюють поточний догляд за рослинами: розпушування, видалення бур'янів, полив, підгодівлю, установку кілків і кілочків під жоржини і гладіолуси. Поливання квітів щоб уникнути опіків листя краще робити рано вранці до 9 годин і увечері після 6 годин. Високозростаючих багаторічників можна поливати в прикореневу лунку з лійки у будь-який час дня, використовуючи для цього воду з бочок або баків, заздалегідь прогріту сонцем.

Скошують газони. Обрізуючи молоді пагони, формують живоплоти і окремі кущі. Видаляють порість у прищеплених троянд, бузку і інших кущів, вирізуючи її секатором біля самої основи. Скошену траву і дрібні молоді пагони згрібають і складають на компостну купу.

Продовжують висаджувати в квітник розсаду літників : сальвії, пеларгонії, фуксії, лобелії, бегонії завжди квітучій і бульбовій.

У клематисів розпрямляють батоги і підв'язують їх до опори, слабкі видаляють, потім підгодовують повним розчином мінеральних добрив.

Квітники при необхідності прополюють, поливають, підгодовують розчином мінеральних добрив : на 1 м2 сечовини 15 г, суперфосфату 30 г, хлориду калію 15 г в 10 л води.

З пожовтінням листя приступають до щорічного викопування тюльпанів і гіацинтів. Нарциси ділять один раз в 2-3 роки. Цибулини просушують під навісом і до осінньої посадки зберігають в провітрюваному приміщенні. Дрібноцибулинні квіти - пролісок, мишачий гіацинт, крокуси - викопують при пожовтінні у них листя, розділяють гнізда і висаджують рослини на нове місце.

Return to list
Замовити зворотній дзвінок