(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Замовити консультацію

ЖОВТЕНЬ - Новини

Жовтневі роботи

На газоні

У жовтні на підготовленому ґрунті проводять осінню закладку газону. Восени важливо розрахувати посів, враховуючи погодні умови так, щоб висота травостоя перед зимою складала близько 10 см.  Існує і пізній передзимовий посів: насіння трав закладають в підготовлений грунт, злегка накочувавши валиком, з таким розрахунком, що насіння вже не сходять цього року. В цьому випадку у вас є перевага побачити зелені сходи ранньої весни, відразу після танення снігу!  

З настанням жовтня настає час подумати про підготовку існуючого газону до зими. У цей період можливе внесення фосфорно-калійних добрив в якості підгодівлі. Ці поживні елементи стимулюють корені утворення трав і зміцнюють клітинну тканину, підвищуючи зимостійкість і стійкість рослин до хвороб. Після чергової стрижки рівномірно розкидайте руками або внесіть за допомогою спеціальної сівалки ці добрива і проведіть полив.

Якщо Ви використовуєте комплексне добриво, то в цьому випадку виберіть те, в якому доля азоту мінімальна, або відсутня.

Восени не використайте весняні добрива! Азот стимулює утворення клітин рослин, відбувається активне зростання газонної трави і молоді пагони стають легко схильні до заморозків і згодом морозів.

Для підтримки оптимального водно-повітряного режиму грунту газону, що вже сформувався, рекомендується проводити проколювання грунту. Ця обробка сприяє відведенню води в глибші шари грунту і запобігає вимоканню газону внаслідок рясних осінніх дощів. Проколювання ділянки проводите в суху погоду на глибину 10-25 см, використовуючи звичайні садові вила. Спеціальні вила з порожнистими зубами рекомендується застосовувати один раз в 2 роки.

Восени в сиру погоду верхній шар грунту збагачується вологою, що при настанні морозів іноді призводить до утворення притертої кірки, тобто шару льоду на поверхні грунту і до 10 см в глибину. Це робить згубний вплив на кореневу систему рослин - в результаті вони погано переносять зиму. Щоб цього уникнути, проводите дренаж (наколювання) і аерацію верхнього шару грунту з метою відведення води в глибші шари і провітрювання. 

В саду

Збирають плоди зимових сортів яблуні. Ведуть ремонт саду : видаляють хворі, нежиттєздатні дерева і кущі, на їх місце саджають нові рослини, готують посадочні ями до весни. Дерева, посаджені восени, в перший рік на зиму підгортають землею або торфом на висоту 30-40 см Проте в подальші роки підгортати на зиму не слід. Обв'язують дерева від гризунів.

У жовтні проводять полив дерев і кущів. Річ у тому, що осінь - час посиленого зростання і зміцнення коренів. До того ж щедрий запас вологи в ґрунті оберігає плодові культури від підмерзання взимку. Оптимальні норми поливу в посушливу осінь (на доросле дерево) : яблуня і груша - 30-40 відер води, вишня і слива - 15-20 відер, малина і смородина - 5-6 відер на 1 кв.м.

У цьому ж місяці проводять основну підгодівлю дерев і кущів органічними і фосфорно-калійними добривами. Суницю добре підгодувати зольним щелоком або просто посипати землю в міжряддях деревною золою (при приготуванні зольного щелока беруть дві склянки золи на 10 літрів води, для дезинфекції в розчин додають марганцевокислий калій). Використовують зольний щелок і для підгодівлі дерев.

При перекопуванні грунту на садовій ділянці краще використати не лопату, а вила - в цьому випадку менше ушкоджуються поверхневі корені, особливо у ягідних кущів. Грунт у малини зазвичай не перекопують впродовж усього року, у тому числі і восени, - її лише злегка розпушують і мульчують (засипають сухим торфом, гноєм). Те ж саме відноситься і до обліпихи.

Застосовувати для мульчування на ділянці солому, стружку, тирсу не рекомендується - вони притягають мишей.

На городі

На городі обробляють грунт під посадки майбутнього року. Вносять органічні або мінеральні добрива, землю перекопують, на глибину 25-30 см, але грудки не розбивають. Так земля краще промерзне і накопить більше вологи при таненні снігу весною.

Готують грядки для підзимової сівби холодостійких культур : салату, кропу, лука, буряка, петрушки, шпинату, редису, моркви, селери та ін. Саму сівбу найчастіше проводять в листопаді при настанні стійкого похолодання, коли температура грунту знизиться до мінус 2-3°С.

Висаджують ревінь, естрагон, щавель і інші культури діленням кущів із старих посадок. Збирають опале листя з усієї ділянки і закопують в огірковий парник або закладають в компостну купу. Укривають листям насадження мелисы, лука, коренеплодів, залишені на зимівлю.

Збирають пізню капусту і коренеплоди (моркву, буряк, ріпу, брукву, редьку зимову) і інші овочі. Закладають овочі на зберігання, заквашують капусту, солять і маринують томати.

Набирають в поліетиленові мішки землі для закладки весною розсади в кількості не менше 6 відер. Землю беруть з незараженої фітофторою ділянки (де росла чотирирічна суниця), з внесенням суперфосфату (1 ст. ложка на відро).

У декоративному саду і квітнику

Скошують бадилля усіх однорічних і багаторічних кольорів. Згрібають опале листя, яке використовують для укриття кущів і трав'янистих багаторічників на зиму.

До середини місяця закінчують посадку тюльпанів і інших цибулинних квіткових рослин. З настанням заморозків в суху погоду викопують садовими вилами клубнелуковицы гладіолуса, бульби жоржини, кореневища калли. Після просушування впродовж дня на повітрі їх переносять в сховищі.

У кінці жовтня або початку листопада, залежно від погодних умов, укривають деревовидний піон, вейгелу, форзицию, рододендрон і інші теплолюбні кущі. Пригинають гілки, злегка підгортають їх торфом, піском, а потім засипають листям. Якщо грунт сухий, рясно поливають кущі і багаторічні деревні культури, видаляють невизрілі частини пагонів.

З настанням стійкої холодної погоди втечі клематисів знімають з опор, згортають кільцем і укладають на землю. Нижні частини кущів засипають торфом або тирсою шаром 15-20 см.

У розарії готують кущі троянд до зими: підгортають кущі троянд, заздалегідь вирізавши тонкі втечі і листя, а у кінці місяця обрізують стебла до рівня купки. Заготовляють ялинове ялинове гілля для укриття. Плетисті троянди зняти з опор, вирізувати тонкі і сухі втечі, укласти компактно на землю, зафіксувати цеглою, покрити плівкою і засипати утепляючим матеріалом. Те ж зробити і з фіолетовою гортензією. Білу гортензію обрізувати, залишивши дві-три бруньки.

Return to list
Замовити зворотній дзвінок