(044) 453-21-69
067 4422406
095 3891636
пн-пт с 9:00 до 19:00 Замовити консультацію

ВЕРЕСЕНЬ - Новини

Вересневі роботи

На газоні

Цього місяця стає прохолодніше і з приходом осінніх дощів настає оптимальний час для закладки нового або ремонту старого газону. Вам не варто турбується, якщо на Вашому газоні проводилися регулярні заходи по відходу. Як і раніше продовжуйте їх. Якщо ж Ви виявили проріджені ділянки на газоні або вигорілі і зарослі бур'янами місця, або все той же кріт знову відвідав Вас, то тут потрібний підсівання. Зробити це нескладно впродовж другої половини дня. Підсівання уражених ділянок слід проводити за наступною схемою:

Підсівання уражених ділянок
 
1). Низько скосіть зіпсовані ділянки і звільнить їх від скошеної трави.
2). Проведіть розпушування верхнього шару грунту на глибину до 15 см, використовуючи граблі або культиватор. 
3). Вирівняйте поверхню.
4). Проведіть посів насіння. 
5). Закоткуйте або ущільніть верхній шар грунту (катком або використовуючи лист фанери або широку дошку). 
6). Полийте усю ділянку, а не тільки місця підсівби.

Підсівання проріджених газонів

1). Обробіть газон граблями з метою розпушування верхнього шару грунту на глибину 1-1,5 см, не бійтеся при цьому пошкодити існуючі рослини. 
2). Рівномірно розподілите травосуміш по поверхні газону, розкидаючи її руками. 
3). Полийте усю ділянку.

Кращі результати досягаються при внесенні комплексного газонного добрива N - P - K "Осінь".

У саду

Вересень - перший місяць осені. Середні температури помітно знижуються, а в деяких районах в третій декаді вересня бувають перші осінні заморозки, починається листопад. До настання заморозків мають бути завершені усі літні роботи по догляду за садом і дуже важливо вчасно приступити до підготовки рослин до зими.

У центральних і північних районах збирають урожай осінніх і зимових сортів яблуні і груші. Плоди збирають після досягнення ними знімній зрілості, тобто, коли вони придбають характерне забарвлення шкірки, перестануть збільшуватися в об'ємі, легко відділяються від плодушки і мають дозріле насіння, що побуріло. Чим довше плоди цих сортів залишаються на дереві, тим більше стає їх вага, тим краще їх якість і тим краще вони зберігатимуться. Але затягувати збір до настання затяжних дощів з вітрами, а тим більше до заморозків ні в якому разі не можна.

Щоб плоди довше зберегти в лежанні, їх знімають обережно, тільки руками, без натисків, з цілою плодоніжкою, не ламаючи плодушек і гілок. Для цього, приступаючи до збору, в першу чергу знімають плоди з нижніх гілок, поступово переходячи до середніх і верхніх. Плід охоплюють усією долонею, а вказівним пальцем натискають на плодоніжку біля місця прикріплення її до плодової гілочки і злегка піднімають плід догори. При цьому він легко відділяється з цілою плодоніжкою. Крутити або смикати плід при зніманні не можна. Для знімання плодів з середніх і верхніх гілок користуються підставками і сходами. Притягувати окремі гілки до себе при зборі, а також влізати на дерева не слід, бо це веде до поломок і поранення рослини. Плоди краще збирати сухими у вербові кошики або іншу тару місткістю 8-10 кілограмів.

Яблука краще всього зберігаються при температурі від 0 до плюс 2 градусів і відносній вологості повітря на рівні 95 відсотків.

Приступають до осінньої обробки грунту з одночасним внесенням органічних і фосфорно-калійних добрив. На молодих не плодоносних деревах прищипують сильнозростаючі пагони, цим призупиняється їх зростання і прискорюється визрівання деревини. У вересні потрібно готувати посадочні ями для осінніх і весняних посадок плодових дерев, а в останніх числах місяця приступають до посадки плодових дерев.

Дерева цього місяця зазвичай не поливають зовсім. Виняток становлять молоді, не плодоносні дерева. Але і їх слід поливати тільки при тривалій, посушливій погоді і дуже помірно.

Вересень - кращий термін для заготівлі і посадки здеревілих живців смородини : для червоної - перша, для чорної - друга половина місяця. У смородини усіх видів, агрусу, жимолості, японської айви вирізувати усі усохлі, тонкі, нульові (тобто що ростуть із землі), старі, загущаючі, а також нахилені низько до землі гілки. Кущі зв'язати шпагатом або дротом. Підгодувати суперфосфатом і калійним добривом, розсипати компост, перекопати лопатою і підгорнути. Кущі задернені мітлицею підгодувати розчином добрив. Роботи з кущами, у разі нужди, можна відкласти і на початок жовтня.

У перших числах вересня припиняють посадку суниці, оскільки розсада, висаджена пізніше за 5-10 вересня, не устигає укорінитися і часто підмерзає. На плодоносних плантаціях продовжують видаляти вуса, що з'являються, і бур'яни, розпушуючи при цьому грунт.

Збирають урожай винограду у міру дозрівання окремих сортів. У покривній зоні після збору винограду знімають кущі з шпалери і у кінці місяця приступають до глибокого розпушування грунту. При обрізанні кущів заготовлюють живці ранніх сортів для посадки в школку.

На городі

До заморозків закінчують прибирання усіх овочевих культур, за винятком пізніх сортів капусти. Завершують прибирання картоплі. Ділянки, що звільнилися, слід перекопати, внісши заздалегідь гній і компост. При цьому розпушувати і розрівнювати грунт не слідує.

Зелені помідори закладають на дозрівання, продовжують роботи по засолюванню і сушці овочів. Заготовлюють насіння для підзимових посівів.

У другій половині вересня проводять підзимовий посів часнику зубками і бульбочками. Зубки закладати на глибину 5 см, бульбочки- 3 см.

У декоративному саду і квітнику

Продовжують збір насіння квітково-декоративних культур. Висаджують для зимової вигонки цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів. Ділять і висаджують багаторічників: флокси, дельфиниум, аквілегію та ін.

Коли листя гладіолусів почне жовтіти, викопати цибулини, промити і потримати 15-20 хвилин, дати стекти воді і загорнути в газетний папір. Усе це виконати так, щоб не переплутати сортність. Покласти на просушування в тепле місце. Бульби бегонії пересадити в горщики із землею і закласти на зимове зберігання в прохолодне темне місце. Георгины з настанням нічних заморозків підгорнути, а у кінці місяця або на початку жовтня обережно викопати вилами, промити, вирізувати тонкі корінці, скласти в ящик, забезпечивши кожен екземпляр сортовою етикеткою і покласти на просушування в тепле місце, а пізніше відправити на зберігання в темне прохолодне місце.

Навколо клематисів розпушують грунт, прополюють бур'яни і, якщо необхідно, поливають. Великі кущі викопують, ділять і висаджують в підготовлені ями, заглиблюючи стебла на 5-7 см

Викопують хризантему, зимовий левкой, лакфіоль, продовжують роботи по заготівлі земель, перегною, листа і торфу.

Не чекаючи повного пожухания листя, у кінці місяця зрізують секатором стебла піонів "урівень" із землею. Усередині і навколо куща виполюють бур'яни, розсипають суперфосфат і калійне добриво (краще золу) і розпушують.

Починають посадку тюльпанів, гіацинтів, нарцисів на клумбах, рабатках, альпійській гірці, газоні під деревами з південного боку.

Return to list
Замовити зворотній дзвінок